Anasayfa Products Express Bilgi Kayit Motor Teslimat Contact Referans
.....
Deutsch ...English

Otomatik-Arama Motorlarına Kayıt ,
Manuel-Arama Motoruna (Directory,Portal,Dizin) Kayıt
Profesyonel Uzman SEO-Komplike FULL Hizmetlerimiz

Arama motoruna kayıt, öncesi seo-webmaster olarak; web site, sayfa zenginleştirilmesi - uyarı ile -meta etiket duzenlemesi (paket içeriği) , full seo-hizmeti ve arama motorlarına kayıt yapmaktayız. Website, tasarım, dizayn, Logo design, Hosting, hizmetleri de istek halinde yeniden yeni domain veya Flash ile yapılmış full site yerine profesyonel olarak PROKAYDET tarafindan , seçeceğiniz statik koda göre html,htm,css vs. yapılabilmektedir. Flash seçeneği kayitmotor.html sayfamızda olduğu gibi full değil sadece kismi olması ,statik kod içinde olması önemlidir. Komple flash editör programı ile yapılmış web sitesinin sadece SEO olarak aylık arama motorlarına kayıt yapmaktayız.

Aşağıda sayfa ortasındaki SLAYT gösterimizi önce izlemenizi, daha sonra, sabırla, metni anlayana kadar tamamını okumanızı, SEO olarak, yapılan hizmetlerin, slayt izlemenizden de anlayacağız gibi, dünyadaki büyük arama motorlarına kayıt yapmadan evvel bu tür işlerin Profesyonel-SEO hizmeti olması gerektiği, yapılacak işlerin komplike olduğu ve "0" hatalı olmasını izah etmeye çalışıyoruz.

Bu kayit paketleri, web sitelerinin sifre ve kullanici bilgilerini veren firma ve sahislar icindir. Tum hizmet , Profesyonel SEO-Webmaster gözetiminde ki elemanlar tarafından yapilmaktadir.

Arama Motoruna Kayıt hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler;

1-Arama Motorlarına Kayıt için, otomatik çalışan dünyadaki 400 büyük site için bu sayfadan sonra ilk once devam niteliginde olan kayıtmotor sayfamızın , olması gereken ZORUNLU SARTLAR ve daha once Top 10 yaptıgımız web siteleri gösteren REFERANS sayfalarımızın web site sahipleri tarafından incelenmesi bu konuda inanmanız ve menfaatinizi dusunerek karar vermenizi sağlamak icindir.

2-Website sahipleri , kayıt ve backlink işlerinin website tasarimcisina ait oldugunu zannetmesi ve bu isi onun yapmasini beklemesi yurtdisinda bu islerin ayri ayri firmalar tarafindan yapildiginin bilinmemesi karşılaştığımız en buyuk zorluklardan biridir. Burada bilinmeyen ise web site tasarımcısını adının da WEBMASTER olasıdır. Bunu şöyle tarif etmek en doğru olandır ki; Nasıl bir DOKTOR ancak IHTISAS yaptığı konuda UZMAN olursa, bu işde de aynı şekildedir. WEBMASTER ile SEO çooook farklı işler yapan doktorlar gibidir. Genel bilgisi vardır. Fakat ameliyat gibi HASSAS işlerde ancak uzman olan doktorun o işi yapması nasıl olağan ise, SEO dan başkasıda , website zenginleştirme ve uyumlu hali işine kalkışması da, aşağıda 9. maddede açıkladığımız gibi FELAKETE sebep olmaktadır. Çünkü , o domain için yapılanlar , sil baştan yapılmak zorundadır.

3-Web sitesinin adresinin kartvizit üzerinde yazili olmasinin kafi görülmesi, kisitli sayidaki eski müsterilerine, sadece yeniliklerden haberdar olmasini saglama seklinde degerlendirmektedir. Ayrica internet üzerinden müsteri bulabilecegine inanmakta güçlük çekmektedir. Veya bu işi çok basit şekilde görmekte, kıymetli zamanını da boşa harcamaktadır. Tamamen bağımsız-otomatik çalışan SPİDER-ROBOT programlarının, aylık kayıt yapan basit programlarla hedefe ulaşacağını zannetmektedir. Dunyadaki Buyuk Arama motorlarına kayıt ,önceden zenginleştirme ve diğer hizmetleri almadan bacaklink çalışmasına başlamakta; Daha sonra olmadığını görünce, bu işleri yaptırmaya karar verince ,eski yapılan işlerin (backlink-Tr-Site Ekleme Siteleri ) hepsinin ÇÖPE gitmesine sebep olmaktadır. HALK diliyle" BIR ÇUVAL İNCİR'in berbat olması ile aynıdır.

4-Bunun sebebi olarak Turkçe arama motorlarına manuel kayıt sistemi ile otomatik robot-spider analiz ve kayıt programı kullanan,dünyadaki 400 büyük arama motoru sistemi ile , arama motoru kayıt ve diğer işlerinin farkının anlaşılamamasıdır.

5- Otomatik çalışan dünyadaki Büyük Arama Motoruna Kayıt sistemi ile türkiyede kullanılan manuel türkçe sitelere kaydın hiçbir ilgisi yoktur.

6- Türkçe arama motorları-directory veya portal sitelerine kayıt için herhangi bir zenginleştirme hizmetine gerek yoktur. Nedeni manuel olarak webmaster hizmeti yapan biri tarafından site kurallarına uygun olup olmadığının sadece kontrolu yapılıp, link talebi aktif hale getirilmektedir.

7- Google,Yahoo gibi Arama motoru kayıt sistemi, tamamen otomatik-robot programlar tarafından yönetilmektedir. Nedeni gayet açıktır. günde 10 milyon farklı dildeki web sitesine insan gücü ile kayıt yapmanın imkansızlığıdır. Veya maliyetidir. Aynı bilgisayardaki veya bankalardaki otomatik, tahsilat programlarının veya bilgisayarda kullaılan programların- yazılımların daha büyük boyutta olduğunu düşünün. Bu tür programlara örümcek-robot denmektedir. Örümcek denmesi, hafızasına aldığı site hakkında çok hızlı bir şekilde bilgi vermesi, düzenli ziyareti gösterilebilir. Robot denmesi de mühendisler tarafından nasıl çalışacağının tespit ve tayin edilmiş olması, dışardan indexleme konusunda mühadele edilememesi gösterilebilir.

8- Türkçe Arama motorları ise tamamen manuel olarak editör-webmaster tarafından yapılan, site incelemsi insan gözüyle üst kısımda yer alan yazı ve resimler kontrol edilmektedir. Yani diğer bir deyimle basit usulde ve insan gücüyle website analizi yapılmaktadır.

9-Türkçe arama motorlarında yaptığımız araştırmalarda da gördüğümüz durum tam bir feceat durumu içermektedir. SEO-Webmaster'siz, bir şekilde buralara kendini kaydettirmiş web siteleri, daha sonraki aşamalarda, 7-15 bin arası backlink almasına rağmen, dünyadaki 400 büyük arama motoru kayıt ve index sisteminde yer alamamaktadır. Burada size, bu işin ehemniyetini anlatabilmek için aşağıda çokça yapılan bazı hataları sıraladık. Dünyadaki büyük arama motorları kayıt sonrası indexleme ve analiz sistemlerinin ne kadar hassas olduğunu biraz okuyunca anlayacaksınız. Prokaydet firması, SEO-Webmaster profesyonel hizmeti sonrası, 300-1088 büyük arama motorlarına , açık dizin otomatik directory kayıt sistemini otomatik programla düzenli olarak yapmaktadır. Profesyonel olmamız bunun haricinde , manuel directory vs full komplike seo-webmaster olarak hizmetlerimizi de içine alan paketlerimizdir.
Bu konuda bilgi icin

Web sitenizin, Orijinal tasarım olmasının; Arama Motoru kayıt sistemine olan etkileri:

Web site tasarımın önemi: Web sitenizin google ,yahoo, gibi büyük arama motorlarına da kayıt sistemi öncesi olmazsa olmaz kurallarını hatırlatmak gereğini duyduk. Websitenizin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmede en önemli adımlardan biri, sitenizin yaptığınız işe uygun olarak ; zengin bilgilerle dolu olmasını ve bu bilgiler arasında içeriğinizin konusunu belirten, uygun bir şekilde kullanılmış, alaka düzeyi yüksek rank değeri taşıyan kelimeler bulunmasını sağlamaktır. Ayrıca web sitesinin her sayfasının tek tek optimize edilmiş olması gereklidir. Web site içeriği de denilen bu sistem 2008 yılında itibaren artık meta tag kodlarıyla beraber, googlebot pagerank değerlendirilmesine alınmıştır. Prokaydet ; profesyonel olarak web sitenizin arama motoru kayıt hizmetine, işleri yoğun olan ve hata yapmak istemeyen firma ve kuruluşlar düşünerek uygulamaya başlamıştır. Web sitesi yapmak; belli malzemeleri az veya çok, veya hazır kalıpları kullanarak ve yazılarıda yerleştirmek olarak basitce yapılabilir. Veya webmasterlarca, Logo tasarımı vs gibi özel templateler kullanılarak web site yapılabilir. Bunların tamamı arama motoru kayıt-indexleme sistemini direk etkilemeyen, fakat yapılan BLACK HAT SEO uygulamaları nedeniyle CEZA alıp index dışı kalmaya sebep olan uygulamalardır. Dünyadaki büyük arama motorları kayıt sonrası bu tür bilinçli yapılan crawl ve indexlemeyi önemli şekilde etkileyen faktörler arasındadır. Sadece siteyi ziyaret eden müşterileri etkilemesi yönündeki çalışmalardır. Aşağıda yaptığımız açıklamalardan anlayacağınız gibi; sadece SEO 'lar tarafınadan bilinen iyi veya kötü amaçlı, web sitesinde yapılacak uygulama ve kullanımın getireceği zararları biraz olsun anlatmaya çalışacağız.

Webmaster hataları: Ancak, bazı website yöneticileri çok sayıda kelime içeren, ancak çok az orijinal içerik barındıran veya hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalar oluşturarak sayfalarının sıralamasını yükseltmeye ve ziyaretçi çekmeye çalışmaktadır. Google; kullanıcıları için hiçbir yararı olmayan alıntı veya otomatik olarak oluşturulmuş içerik göstererek sıralamasını yükseltmeye çalışan etki alanlarına karşı önlem almaktadır. Prokaydet ;arama motoruna kayıt öncesi, webmasterların yapmaması gereken bu tür etki alanlarını aşağıda madde madde açıklamıştır:

1-Website İçeriği olmayan siteler: Bu siteler, bağlı programların sitelerine ziyaretçi göndererek tıklama başı ödeme (TBÖ) geliri elde eder, ancak kullanıcı için sağladıkları katma değerli içerik veya hizmet ya çok azdır ya da hiç yoktur. Tıklama başı adsense anlaşmalı bu tür siteler HIT BOOSTER programlarını kullanarak sitelerine çok ziyaretci çekliyormuş gibi görülerek bu sistemde sadece gelir elde etmek için kullanılır. Bu sitelerde genellikle orijinal içerik bulunmaz ve bunlar, benzersiz içerik barındırmayan çerez kesici siteler veya sadece link şablonları da olabilir.

2-Köprü sayfaları: Yalnızca arama motorları için oluşturulmuş ve Link sayfalarıdır. Genelde ilk açılış sayfasında sadece çeşitli sitelere linklerden oluşan websiteleridir. Hatta bunlara website bile denmez , çünkü başka cümle veya kelimelerle anlatılan konu yoktur.

Otomatik olarak oluşturulmuş içerik: Programlar tarafından oluşturulmuş içerik. Bu tür içerik genellikle okuyucu için hiçbir anlam ifade etmeyen, ancak arama anahtar kelimeleri içerebilen rasgele metin paragraflarından oluşur. Arama Motorlarına Kayıt ve Pagerank sisteminde web sitenizin SANDBOX denilen sistemle Google de 90- 180 gün arası ceza almanıza sebep olacak kötü uygulamalardandır.

3-Alıntı içerik: Bazı web yöneticileri, rasgele ve alakasız içerikle web sayfalarının hacmini büyütmenin uzun vadede iyi bir strateji olabileceği varsayımından yola çıkarak diğer tanınmış sitelerden aldıkları içeriği kullanırlar. Çok iyi kaynaklardan alınmış dahi olsa, tamamıyla alıntı olan bir içerik diğer yararlı hizmetler veya sitemiz tarafından sağlanan içerik olmaksızın, kullanıcılarınız için fazladan bir değer taşımayacaktır. Sitenizi diğer sitelerden farklı kılan orijinal içerik oluşturmak için zaman ayırmaya değerli olandır. Bu tür içerik, ziyaretçilerinizin sitenize geri dönmesini sağlar ve yararlı arama sonuçları verir. Kullanıcılarınız için ek değer taşıyan ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmeleri için bir neden teşkil eden kaliteli içerik oluşturduğunuz sürece bağlı site olmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Örneğin,ürün incelemeleri, sıralamalar ve ürün karşılaştırmaları hazırlayabilirsiniz ve daha çok anlam ifade eder. Büyük siteler için alıntı içeriğe sizin webmasterin ilave edeceği cümlelerin farklı olmasııdr.

4-Arama Motoruna Kayıt sonrası Yenilenen Cümle-Kelimeler (içerik)
Yenilenen içerik, genellikle başka içerikle tamamen eşleşen veya çok benzer olan etki alanlarındaki bağımsız içerik blokları anlamına gelir. Bu içerik temel olarak, çoğunlukla aldatıcı değildir. Kötü amaçlı olmayan yinelenen içeriğe örnek olarak şunlar verilebilir: Mobil cihazlarda hedeflenen hem normal hem de sınırlandırılmış sayfalar oluşturabilen tartışma forumlar. Birbirinden farklı, birden çok URL ile gösterilen veya bağlanılan öğeleri saklama Web sayfalarının yalnızca yazıcı sürümleri.

Ancak içerik, bazı durumlarda, arama motoruna kayıt sonrası , index sıralamalarını etkilemek veya daha fazla trafik elde etmek için etki alanlarında bilerek yinelenir. Bu gibi aldatıcı uygulamalar, ziyaretçilerin birçok arama sonucunda hemen hemen aynı içeriğin yinelendiğini görmesine yol açarak kullanıcıların kötü bir deneyim yaşamasına yol açabilir.

Google, farklı bilgiler içeren sayfaları ilk sayfalarda indexler ve arama yapılınca bu sitelere öncelik verip ve göstermeye çalışır. Bu filtreleme uygulamasına örnek vermemiz gerekirse, sitenizde her makale için bir "normal" bir de "yazıcı" sürümü varsa ve bunların ikisi de robots.txt veya noindex meta etiketine takılmıyorsa ikisinden birini seçip listesine ekler. Nadiren de olsa, Googlebot , sahte yinelenen içeriğin sıralamalarınızı etkilemek ve kullanıcılarını aldatmak için kasıtlı olarak anormal gösterildiğini tespit ederse, söz konusu sitelerin dizine eklenmesi ve sıralanması konusunda uygun düzenlemeler yapar. Sonuç olarak, sitenin sırası bu durumdan kötü yönde etkilenebilir veya site, Google dizininden bütünüyle çıkarılabilir ve artık arama sonuçlarında görünmez. Yukarda izah edilen Dünyadaki büyük Arama motorlarına kayıt sistemi kuralları, googlebot içindir ve riayet etmeniz zorunlu gibidir. Çünkü, çoğu spiderbot google sonuç sayfalarını yayınlar.

Arama Motoruna Kayıt öncesi WEB Sitesinde Olması Gerekenler:

Websitenizin Bazı Sayfalarının dizine eklenmesini engelleyebilirsiniz: Bir belgenin "en iyi" sürümünün Google'ın algoritmaları tarafından belirlenmesine izin vermek yerine tercih ettiğiniz sürümü web sayfanıza koyabilirsiniz. Örneğin, sitenizdeki makalelerin yazıcı sürümünü googlebot için dizinde eklenmesini istemiyorsanız o dizinlere izin vermeyin veya robots.txt dosyanızda normal ifadeleri kullanın.

301'leri Kullanın: Sitenizi yeniden yapılandırdıysanız kullanıcıları, Googlebot'u ve diğer örümcekleri akıllıca bir şekilde yeniden yönlendirmek için .htaccess dosyanızda 301 yeniden yönlendirmelerini kullanın ("RedirectPermanent"). (Apache'de bunu .htaccess dosyasıyla, IIS'deyse yönetim konsolundan yapabilirsiniz.)

Tutarlı-Dürüst-Güvenilir olun: İç bağlantılarınızın tutarlılığını korumaya çalışın. Gizli-Beyaz renk ile görünmeyen Site içi Bağlantı-Inbound Link yapmayın. Bu sadece göz aldatmasına yöneliktir. Çoğu ziyaretci % 90 oranında sayfa alt kodlarına bakmaz, hatta bakmasını bile bilemez. Ancak, spiderbotların ilk baktıkları yer burasıdır. Daha sonra ise kodlarla Anasayfa görüntüsü analizini de sistemine-yazılımına eklemiştir. İşde bu dahi "yalancının mumunun yatsıya kadar yanması" atasözünün anlatan çok güzel bir örnek gibidir.

Hyperlink-Site Linkleri Arama Motorlarına Kayıt'taki Önemi Nedir??

Örneğin,

http://www.ornek.com.tr/sayfaadı/page , veya

http://www.ornek.com.tr/sayfa , bitimi ise statik sayfa uzantısı olmalıdır. Crawl edilen sunumdur.

http://www.ornek.com.tr/link/mylinkpage.html şeklinde partner link sitelerine bu şekilde bağlantı vermeyin.
Çünkü bu tür linkleri arama motoruna kayıt sonrası indexlemek yani linki bulmak çok zordur. Ayrıca bu tür siteler sizin katagorinizle ilgili olamayan sitelerede sizin linkinizi önerir. Şöyleki size link vermiş bu siteninde Google,Yahoo vs gibi arama motorlarında Page Rankının 2 'den yüksek olması şarttır. Çünkü otomatik spiderların web site ziyaretleri sıklığı PG yüksekliği ile doğru orantılıdır. Yoksa 4 ile 24 ay arasında çok uzun bir süre sonra crawl edileceğinden, bu tür link alışverişinde bulunmak boşa kürek çekmek ile eş anlama gelir. PG 2-3 olmayan web sitelerinin diğer sayfa ve dosyalarının çok geç ziyaret edildiğni, spiderin linkinizi bulmasının o saatten sonra değeri olmayabilir. Ana klasör içinde olan link sayfaları bile 2-3 ay içinde crawl olabilmektedir. Burada bahsi geçen siteler robot dosyasında veya sitemap dosyası olmayan siteler için geçerlidir. Link alışverişinde bulunma talebi ile otomatik çalışan programlar ile; istediğiniz katagoride ve page rank değeri yüksek web siteleri bulmakta, bunlarla email yoluyla haberleşerek bu işleri yaptırabilirsiniz. Ancak daha önce kendi sitenizin Page Rank değerini artırma çalışmaları yapmalısınız. Arama Motoru kayıt sürecinde bu işlerde ustalaşmış dürüst uzman seo ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Link Exchange Partner seçerken, Page Rankı 0 veya 1 bile olsa, şayet robot ve sitemap dosyasında bu link sayfasını kaydettiyse veya TEK SLAC içindeki bir sayfada 50 LINK'i geçmeyen şekilde ise bu sitelerle değişim yapmanızda FAYDA vardır. Link Değişimi yapacağınız site Almanya'yada olması IP adresinden de daha kolay tespit edilecektir. Ayrıca, başka ülkenin web siteleri ile yukarda izah etmeye çalıştığımız gibi link alış verişi Page Rankı etkileyen en önemli faktördür.

Daha evvel başka sitelerde kullanılmış website kelime ve cümleleri konusunda dikkatli olunmalıdır: Website İçeriğiniz diğer sitelerle benzer gibi olmamalı tersine kendinize özgü olmalıdır. Şayet, kopyala yapıştır şeklinde tamamen benzer içerikli site tasarımı ve sunumu ile bot denen spiderları kandıracağını zannedenler gaflet ve dalalet içindedirler. Keywords denen sitelerin içeriklerini ANALIZ ve HAFIZAYA alma 2000 yıllardan beri uygulanmaktadır. Deneme için bir sitenin içinden birkaç cümle veya kelimeyi kopyalayıp SEARCH kutusunda arattırın. Göreceksiniz ki bunu ilk kullanan siteler ilk sıralarda yer alacaktır. Bu şekilde yapacağınız bir uygulamada indexde arka sayfalarda yayınlanmanıza neden olur.

Ortak metin tekrarlarını en az düzeye indirin: Örneğin, her sayfanın sonuna uzun telif hakkı metinleri eklemek yerine çok kısa bir özet ekleyip ardından daha çok ayrıntının bulunabileceği bir sayfaya bağlantı link verin. Bu istek ancak, önce manuel PHPLD directory sitelerinden tek yönlü veya reciprocal link talablerinde bulunup Page Rank değerinizi artırdıktan dan sonra , karşı tarafça link alışverişi talebiniz kabul edilebileceğini, deneme-tecrübelerimiz sonucu size de bildiriyoruz. Hüsrana uğramamanız için sırayla merdivenleri çıkmaya çalışın. Kavak vs. gibi uzun yıllar sonra yükselen ağaçlar ile sarmaşık hikayesini sakın aklınızdan çıkarmayın. Moralizi bozmadan emin adımlarla, aylık düzenli arama motorlarına kayıt ile bu hedeflere ulaşabilirsiniz.

Artık-Kopya websayfası yayınlamaktan kaçınmalısınız : Ziyaretciler çok az anlatımlı veya "boş" sayfalarda denen sitelerden karşılaşmaktan hoşlanmaz. Hatta bu siteler arama sırasında 2. sayfadan sonra bulunacaklarından daha siteye girilmesiyle çıkılması bir olur. Bu yüzden mümkün olduğunca yer ve zaman tutacak websiteleri tasarımı yapmalısınız. Hatta bu website Design aşamasından önce olmalıdır. Arama Motoru Spamindexing, Penguin gibi uygulamalar da "CEZA" sistemleri bu nedenle doğmuştur. Websitenizi ziyaret eden internet sörfcüleri websitenizde kalış süreside page rankı etkileyen faktörlerdenedir.

İçerik yönetimi sisteminizi açıklayın: İçeriğin web sitenizde nasıl görüntülendiği hakkında mutlaka bilgi sahibi olun. Bloglarda, forumlarda ve ilgili sistemlerde aynı içerik genellikle birden çok biçimde gösterilir. Örneğin, bir blog girişi bir blog'un ana sayfasında, bir arşiv sayfasında ve aynı etiketi taşıyan başka girişlerin bulunduğu bir sayfada görünebilir. Yukarıdaki anlatım google tols da anlatılan şeklidir. Türkçe karşılığı doyurucu olmaması nedeniyle burada anlatılmak istenenler; eğer site içeriği herhengi bir yerden alındıysa alındığı yer en altta belirtilmelidir. Veya link verilmelidir. Arama sonuçlarında sizin sitenizden önce başka siteler sonuçda çıkıyorsa, bu cümleler ve kelimeler daha önce oralarda kullanılmış demektir.

Benzer içeriği en aza indirip zenginleştirici açıklamalar ilave edin: Birbirine benzeyen pek çok sayfanız varsa, her sayfayı genişletmeyi veya sayfaları birleştirmeyi düşünün. Her sayfa için mutlaka o sayfadaki ürünlerinizle ilgili özgeçmişini anlatan makaleler ilave etmelisiniz. Veya açıklayıcı bilgiyide osayfada yayınlamanız o katagoride yayınlamayı kolaylaştırır. Örneğin, iki şehir için ayrı sayfalar içeren bir seyahat siteniz varsa, ancak her iki sayfa da aynı bilgileri içeriyorsa bu iki şehirle ilgili sayfaları birleştirebilir veya sayfaların her birini genişleterek o şehirler hakkında benzersiz bilgiler içermelerini sağlayabilirsiniz. Burada en önemli noktalardan biride eklediğiniz metinlerin DİNAMİK sayfa değil ,STATİK sayfa ile olması gerekliliğidir. HTML vs. statik sayfalar dünya üzerindeki büyük arama motorlarının kayıt sonrası, analiz ve incelemede diğer sayfalara göre daha sevimli olmaktadır. Çünkü , daha kolay indexlenir. Meta tag karşılaştırması , keyword analizi gibi spiderlerin uyguladığı araştırma; rakip firma ile karşılaştırma sonrası zengin içerik nedeni ilede daha ön sayfalarda yayınlanmanızı sağlar.

Web sitenizi Statik yaptırmak: Dinamik sayfa yapısına göre, büyük arama motorları kayıt sonrası, spiderlerin yaptığı analiz vs karışık işlemlerinde daha büyük avantaj sağlar. Dinamik sitelerde unutmayın alışveriş sayfası eklemediğiniz sürece, yani Online Satış yapan bir site değil iseniz, web sitenizi optimizasyon öncesi, sayfalarınızı değiştirmeniz, dünyadaki arama motorları spider indexe alma programları için rakip firmalara fark atacağınız, en önemli aşamalardan biridir. Kayıt işlemi başlamadan önce bu işlerin bitmiş olması gereklidir. Hatta zorunludur. Dünyadaki arama motorları kayıt sistemi sonrası indexde en ön sıralarda yer almanın önemi faktörlerinden biridir. Prokaydet, firması olarak istenirse WEBTAMİR'i adı altında EXTRA bu hizmetide vermekteyiz. Dinamik sitelerde bu bilgiler, linkle bir dosya içinden çağrılmaktadır. Bu işlemde spider tarafından bulunması, okunması, indexlenmesi, analizi gibi sonuçları geciktirici etki vardır. Statik sayfalar ise o sayfanın direk içeriğinde yer alır. Linkle çağırma yoktur. Spider tarafından sayfa ziyaret edildiğinde hemen indexe alınıp çok hızlı bir şekilde analizler yapılır. 3. bir yol olarak da web siteniz asp, php gibi dinamik editör programı ile yapıldıysa bazı önemli sayfaların, html veya htm şeklinde editör programı ile değiştirilebilir. Bu size büyük avantaj sağlayacağını bilin.

Bir sitede yinelenen içerik bulunması, yineleme işleminin içerik arama motoru indexleme için kullandığı sistemlerin sonuçlarını aldatmak ve etkilemek amacıyla yapıldığını göstermediği sürece, söz konusu site hakkında işlem yapmak için yeterli neden oluşturmamaktadır. Sitenizde yinelenen içerik sorunları varsa ve yukarıda belirtilen önerilere uymuyorsanız arama sonuçlarımızda göstereceğimiz içeriğin sürümünü spiderler belirler. SEO hizmeti bitmeyen web site sahiplerinin, acaleci davranarak, yukarda bişr kısmını izah etmeye çalıştığımız işleri bitirmeden yaptıracağı backink vs gibi uygulamalar; telafisi çok zor olan işlere sebebiyet verir. Dünyadaki büyük arama motorları kayıt ve indexleme sistemini dikkate almadan, SEO-Webmaster ile çalışılmamış web sitelerinin halleri, maalesef arandığı terimlerde bulunamayan, veya çok arka sayfalarda olan kartvisit sitesi olmaktan öteye gidemeyecektir. Tüm işleri bitmiş web sitelerinin; FULL SEO-Webmaster komplike hizmeti sonrası yapılan kayıt işlemi ,dünyadaki büyük arama motorları index sistemine girip yayınlanmak için en etkin yoldur.

Ancak, googlebot incelemeleri aldatıcı, hileli, gizli yazı vs. gibi uygulamalarda bulunduğunuzu ve sitenizin arama sonuçlarından çıkarıldığını ortaya çıkarırsa, sitenizin dikkatli bir şekilde bu konuda uzman ve profesyonel optimizatör tarafından komple elden geçirilmesi gerekmektedir. Daha sonra arama motorlarına kayıt işlemi için bizi arayabilirsiniz.

Başka bir sitenin içeriğinizi alarak (izinsiz olarak alıp yeniden yayınlayarak) yinelemeye neden olduğunu tespit edilirse, bu durumdaki websitenizin Google arama sonuç sayfalarındaki sıralamasını olumsuz yönde etkileme olasılığı düşüktür. Yukarıdaki bilgiler; web sitenizin yapılacak Profesyonel SEO hizmetimiz çerçevesinde ,arama motoruna kayıt öncesi olmazsa olmazlarındandır.

Reciprocal Links
Links Partner
Partnerexchange

Daha fazla bilgi icin

Web site Tasarim Dizayn icin tiklayiniz

Arama,Motorlarına,Motoruna,Kayıt & SEO,Servisi,Hizmetleri

- Web sitesi WEB SiTE TEKNiK Full Zenginleştirme .
- Web sitesi KEYWORD RAPORU ile(kategori-arama terimleri)teknik destegi(program ile )
- Web sitesi META-TAG duzenleme teknik destegi(2006 versiyon Program ile OTOMATIK)
- Web sitesi META-LINK(In-Autbond)RAPORU (Enterprise versiyon ile Garantili)
- Web sitesi SPIDER-LINK
düzenleme ve analizi (2006 versiyon program)
- Web sitesi REYTING RAPORU(KAYIT programi harici 2006 versiyon ile)
- Web sitesi populer arama terimleri trafik analizi. Katagori ve ziyaret edilen sayı vs(Bu 6 ayri calisma 2006-2012 versiyon programlar ile Profesyonelce yapiliyor)
- Enterprise 200
9 versiyon 3 ayri program ile Otomatik Arama Motorlarına Kayıt


GOOGLE CHANGE
-Web Site Degisikleri Hakkında ONEMLİ ACIKLAMA :

Websitenizi baska firmaya hatali,eksik veya SPAM olusturacak sekilde, UCUZ olarak yaptıranlar Googlebot'un sitenizin META TAG'larini habersiz degistirtiginizde 150-180 gunarasi"BLOCK" (Bloklayacagini) biliyormusunuz ???? Halbuki biz sizi sadece GOOGLE ' nin kendisininde acikladigi gibi sadece 90 GUN BLOCK icinde kesin cozme ile YENİLEME yaptigimizi ve bunun baska yolununda olmadigi ingilizce bilginizle tiklayarak ogrenebilirsiniz.Once silme (REMOVE) daha sonra yenilik...OLY Webmaster

30 günlük Block cozme isi sadece Gold ve Platinum paketler icin ozel olarak gecerlidir. Bronz ve Silver paketler icin Block cozme 90 gun icindedir. Garantiye bu

sureler ilave edilir.

Alttaki ilk TEST web sitenizi GOOGLE'nin nasil CRAWL (yakaladigini) ettigini gormek icin "URL" veya "ANY" bolumunu tercih edip, www.yourdomain.com (net veya com.tr gibi uzantili web adresini yazin) sonra "GO" tiklatin web sitenizi,acilicak browser sayfasinda gorun.

 

AYNI ANDA BIRDEN COK ARAMA MOTORUNDA
SITENIZIN POZISYONUNU KONTROL EDIN

Bu arama sistemi ayni anda 4 arama motorunda arama yapmanizi saglar

Directories
Yahoo
DMOZ
Snap

Search Engines
Alta Vista
Direct Hit
Lycos
Excite

Webcrawler
Go.com
DejaNews
Google
Meta Searches
Go2Net
Search.Com
Mamma
DogPile

Aramak istediğiniz kelimeyi giriniz

 

arama motoru kayıt

arama motoruna kayıt


Arama motorlarına kayıt

 

 

 


arama motoruna kayıt

 

arama motorları kayıt

 

 

arama motoruna kayıt

 

 

arama motorlarına kayıt
arama motorları kayıt

 

 

arama motoru kayıt

 

 

arama motorları kayıt

 

 

arama motoruna kayıt

 

 

 

arama motoruna kayıt

 

 

 

 

 

 

 

 

| Anasayfa | Products | Express | Ayrıntılı Bilgi | Fazla Bilgi | Kayıt Motor | Contact | Teslimat | Referans | Zorunlu Sartlar | Faz.Kayıt |SozlesmeI İndex |Resources I LinkpartnerTR |LinkpartnerENI | Home | 
arama motoruna kayıt
SSL 128 bit extra koruma ile guvenli alisveris
arama motoru kayıt
:: All rights reserved.Haziran 2005© ::
Bu sayfa 10 Ocak 2018'de guncellenmistir.